Mercedes-AMG GLC 63 Coupe’nin yeni rakibi BMW X4 M

0

İlk jenerasyon BMW X4’lerde M paketine yer verilmemişti ancak ikinci jenerasyon BMW X4, M paketiyle birlikte bu yıl piyasaya giriş yapacak.

Mercedes-AMG GLC 63 Coupe’ye rakip olarak gelen yeni üst seviye performanslı BMW X4, kendine has ızgaraları ve oldukça büyük hava girişleri ile sportif bir ön yüze sahip olacakmış gibi görünüyor. Arkaya doğru göz attığımızda üst seviyede fren sistemi ile büyük çaplı şık tekerlekler gözümüze çarpıyor.

BMW’nin alışagelmiş agresif arka dizaynı BMW X4 M’de de yerini almış. BMW X4’ün casus çekimlerinde arka kısmına baktığımızda tavanda iki adet rüzgarlık bulunurken, bagaj kapağının üstünde de tek parçalı rüzgarlığa yer verilmiş. BMW, X4 M’i sıradanlıktan kurtarmak için de sportif 4 çıkışlı egzoz borularıyla agresif dizaynını devam ettirmiş.bmw-x4-m-006

BMW X4 ve X4 M markanın CLAR platformu üzerinde yükselecek. Yeni SUV modellerde böylelikle ağırlıktan da tasarruf edilecek. X4’ün özellikleri hakkında fazla bir bilgi yok ancak markanın bir diğer SUV modeli olan X3, kullanılan alüminyum miktarının artması ve yeni mimari ile birlikte selefine göre 55 kg hafiflemişti.

BMW X4 M’in kaputunun altında çift turbolu 3.0 litre 6-silindirli 450 beygirlik motorun yer alması bekleniyor. 355 beygirlik ve 464 Nm torka sahip olan BMW X4 M40i’ye göre ciddi bir artış olacağı görülüyor. BMW X4 M40i’nin 4.7 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresini ve 241 km/s’lik son hızını düşündüğümüzde X4 M’in bu verilerin rahatça üzerine çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın