SEAT, 2020 yılına kadar 6 yeni model planlıyor

0

Seat, 2016 yılındaki 400.000 adetlik satış rakamının ardından daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla model gamını yeni modellerle genişletme hedefinde. Yeni crossover modeli Arona’nın tanıtımı sırasında konuşan Seat’ın Ar-Ge şefi Matthias Rabe, 2020 yılına kadar 6 yeni model üreteceklerini doğruladı.

Rabe yaptığı açıklamada, ‘’Yeni 6 model en az 3 farklı segmentte yer alacak. Bunların üçü devam modeli olacak, diğer 3 model ise tamamen yeni olacak. 2025 yılına kadar ürün planlamamız bulunuyor. Şimdi en büyük ürün aşamasına geliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Yeni araçlardan biri, Arona ve Ateca modellerine katılacak yeni bir SUV olacak, Seat daha önce bu model için müşterilerinden isim önerileri istemişti. Skoda Kodiaq ile benzerlik taşıması beklenen araç Nissan X-Trail gibi modellere rakip olacaktır.

Seat-eMiiSeat ayrıca, Volkswagen’in elektrikli araçları için üreteceği MEB platformunu kullanacak olan elektrikli bir araç da planlıyor. 2019 yılında yollarda olması beklenen aracın menzilinin ise yaklaşık olarak 500 km olacağı öngörülüyor.

Güncellenecek olan modellerden birisi ise plug-in hybrid seçeneğine ve tamamen yeni bir tasarım diline kavuşacak Leon olacak.

2.0 litrelik TFSI motorlu 300 beygir güce sahip Ateca Cupra da üretim planları arasında yer alırken sıfır emisyonlu Cupra modelleri de yine Seat’ın gelecek model planları arasında bulunuyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın