Skoda’nın yeni SUV modeli Cenevre’de görücüye çıkacak

0

Skoda’nın SUV model ailesi genişlemeye devam ediyor. Karoq ve Kodiaq modellerinin ardından üçüncü SUV modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Çek üretici, yeni modelinin LED ön farlarını ortaya koyan teaser videosunda aracın 5 Mart tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağını da açıkladı.

İkili LED DRL aydınlatma grubundan oluşan yeni SUV modelin far tasarımı entegre dinamik sinyal lambalarıyla dikkat çekiyor. Vision X konseptiyle ilk ipuçları verilen model Volkswagen Grubu’nun MQB A0 platformu üzerinde yükselecek. Seat Arona ve Volkswagen T-Cross‘un Çekya’dan kuzeni olacak olan model için Skoda, SUV’un avantajları ile kompakt bir otomobilin çevikliğini ve yol tutuşunu birleştireceği yorumunda bulundu.

Yeni motor gamının çoğunu T-Cross ve Arona ile paylaşması beklenirken diğer modellerde olduğu gibi sadece önden çekişli olarak sunulması bekleniyor.

Markanın Hyundai Kona, Peugeot 2008, Ford EcoSport ve Nissan Juke gibi modellere rakip olacak olan aracının isminin ise Kosmiq olacağı iddia ediliyor. Modelin iddia edilne isminin markanın diğer SUV modellerinde olduğu gibi ‘k’ ile başlayıp ‘q’ ile bitmesi de bu söylentileri güçlendiriyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın