2019 BMW X7’den ilk resmi görsel

0

BMW, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek tanıtımı öncesinde yeni X7’nin ilk resmi teaser görselini paylaştı. Paylaşılan görselin ardından geçtiğimiz yıl X7 iPerformance konsepti ile ilk ipuçları paylaşılan aracın, üretim modelinde de konsepte sadık kalacağını görmüş olduk.

İnce farlara ve gerçekten devasa böbrek ızgaralara ev sahipliği yapacak olan yeni X7’nin ön bölümünün biraz garip göründüğünü söyleyebiliriz. Bu görselde aracın sadece ön bölümü paylaşılmış olsa da arka tarafta da konsept çizgilerinin korunacağını düşünüyoruz.

2019 BMW X7, 335 beygir gücündeki 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motor ve 456 beygir gücünde 4.4 litrelik V8 de dahil olmak üzere çeşitli güç aktarma organlarına sahip olacak. Aynı zamanda, bazı pazarlarda müşterilere en az iki dizel versiyon ve bir de plug-in hybrid seçeneği de sunulacak.197ca90a-bmw-x7Model yelpazesinde çeşitli M versiyonlarının da yer alması muhtemel görünüyor. Bu versiyonlar arasında 394 beygir güç ve 560 Nm tork üretebilen dört turbo beslemeli 3.0 litrelik dizel motora sahip X7 M50d’nin yanında 522 beygir güç ve 750 Nm torka sahip çift turbo beslemeli 4.4 litrelik V8 motorlu X7 M50i bulunabilir.

İç bölümde ise çekilen casus fotoğraflar, 8 Serisi’nde kullanılan bilgi-eğlence ekranı ve dijital gösterge paneli ile yeni X7’nin tipik bir BMW kokpitine sahip olacağını gösterdi. Ayrıca aracın orta konsolu da 7 ve 8 Serisi‘nde alınmış. Yüksek kaliteli deri ve metal detaylar araçtaki kalite hissini arttırırken ahşap kaplamalar ise sofistike havaya destek oluyor.

 

2019 yılında satışa sunulacak olan BMW X7’nin üretimi şirketin Spartanburg fabrikasında gerçekleştirilecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın