Audi, 2019 yılı için 11 yeni model planlıyor

0

Audi, Paris Otomobil Fuarı’na yeni A1 Sportback, Q3, A6 Avant, Q8, e-tron, SQ2 ve makyajlı TT gibi birçok yeni model getirmişti. Tüm bunların yanı sıra makyajlanan yeni R8’i de Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görmeyi bekliyoruz. Görünüşe göre Alman markanın yeni model atağı önümüzdeki yıl da devam edecek.

2019 yılında 11 yeni veya yenilenen model ortaya çıkaracağı açıklanan Audi’nin model takviminde yeni A3 Sportback de yer alıyor. Markanın yeni tasarım dili ve teknolojisine sahip olacak olan model, Mercedes-Benz A-Serisi‘ne rakip olacak. Yeni A3, markanın MQB platformu üzerinde yükselecek ve 4 silindirli motorlarından 150 ile 230 beygir arasında değişen güçler elde edebilecek.

Listenin devamında A4 ve A4 Avant modellerinin makyajlı versiyonlarının da yine 2019 yılı içerisinde geleceğini görüyoruz. 2015 yılında tanıtıldığından beri değişmeden kalan araçlar ince tasarım ve teknolojik gelişmelere ile birlikte pazardaki yerlerini alacaklar.b4d91086-audi-a4-facelift-31Bir diğer makyaj operasyonu ise markanın başarılı SUV modeli Q7’de olacak. Küçük stil ve ekipman değişikliklerinin olacağı modelin ayrıca yeni Mercedes-Benz GLE ve BMW X5 ile mücadele edebilmesi için Q8 ve A8 modellerinde kullanılan güvenlik asistanı sistemlerine kavuşmasını bekliyoruz. Son olarak, yenilenen modelde hafif hibrit dizel versiyonun yer almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

2019 yılında gelecek olan A6 Avant, S6 ve RS6 ile A6 model ailesi de tamamlanacak. Avant versiyonu daha önceki modellerde olduğu gibi plastik gövde kaplamaları ve yükseltilmiş gövde ile standart modelden ayrılırken S6’da 450 beygir gücündeki 2.9 litrelik TFSI motor görev yapacak. Model gamının tepesinde yer alacak olan RS6’da ise 605 beygir güç üretebilen 4.0 litrelik TFSI ünite kullanılacak. Saydığımız güç ünitelerinin önümüzdeki yıl tanıtılacak olan S7 Sportback ve RS7 Sportback modellerinde de kullanılmasını bekliyoruz.

Hali hazırda daha önce görmüş olsak da 2019 yılından önce bayilere ulaşmayacağı için RS5 Sportback de bu listede kendisine yer bulmuş. Ve son olarak e-tron Sportback modeli de 2019 yılında tanıtılacak. Standart e-tron modelinin daha sportif bir versiyonu olacak olan araç aynı zamanda Q8’in de elektrikli alternatifi olacak.df20b2ed-2017-audi-e-tron-sportback-concept-15

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın