Dünya’da Yılın Otomobili Ödülü için finalistler belli oldu

0

Dünya’da Yılın Otomobili Ödülü için finale kalan üç aday Cenevre Otomobil Fuarı’nda belli oldu.

82 otomotiv gazetecisi Mazda CX-5, Range Rover Velar ve Volvo XC60 arasından seçim yapmak zorunda kalacaklar. Oldukça yakın bir oylamanın geçeceği tahmin edilirken geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika’da aldığı ödül ile Volvo XC60 bir adım önde görünüyor.

Bir diğer ilginç yarışma ise Yılın Lüks Otomobili kategorisinde olacak. Finale kalan üç aday Audi A8, Porsche Cayenne ve Porsche Panamera ile Volkswagen Grubu, bu ödülü evine götürmeyi garantiledi.

Yılın Performans Otomobili ödülü için ise  BMW M5, Honda Civic Type R veya Lexus LC 500 yarışıyor. Güçler kıyaslandığında BMW M5’in oldukça önde olduğu görülüyor ancak Type R de çok daha ulaşılabilir olması ile ödüle uzanabilir.

Yılın Şehir Otomobili ise beklendiği gibi B segmenti araçların mücadelesine sahne oluyor. Bu ödül için Ford Fiesta, Suzuki Swift ve Volkswagen Polo aday olarak gösterildi.

Yılın En Çevreci Otomobili kategorisinde BMW 530e iPerformance, Chrysler Pacifica Hybrid ve Nissan Leaf yarışıyor.

Ve son olara Yılın Otomobil Tasarımı ödülünde ise Lexus LC 500, Range Rover Velar ve Volvo XC60 modelleri aday olarak gösterildi. Oldukça yakın geçecek olan bu yarışta ise Range Rover Velar bir adım önde görünüyor.

Her biri birbirinden başarılı ve güzel bu otomobiller arasında kazananlar 28 Mart’ta düzenlenecek olan New York Otomobil Fuarı ile birlikte açıklanacak. Sizin favoriniz kim?

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın